Nerwica - strona o nerwicach.
Zespół Aspergera - objawy i leczenie zespołu Aspergera.

Co w witrynie...

Dystymia

Dystymia czyli depresja nerwicowa, to wyodrębniona jednostka chorobowa charakteryzująca się przewlekłym, nawet kilkuletnim, spadkiem motywacji i energii życiowej. Dalej…

Depresja

Choroba afektywna - ciężkie zaburzenie nastroju. Wyróżniamy wiele odmian depresji: depresja endogenna, sezonowa, depresja poporodowa. Dalej…

Fobia społeczna…
Kiedy pomaga psycholog?…
Warsztaty psychologiczne…
Terapia indywidualna…
Leczenie integracji sensorycznej…
Trudności z zajściem w ciążę. Psychoterapia…
Anoreksja - wpływ kulturowych uwarunkowań na rozwój choroby…
Psychoterapia - Studia…
Zasady selekcji dzieci do grup psychoterapeutycznych…

Warsztaty psychologiczne

Warsztaty psychologiczne to zajęcia prowadzone głównie w formie ćwiczeniowej. Mają na celu lepsze poznanie siebie, swych słabości oraz mocnych stron. Ich zadaniem może być również nabycie umiejętności prawidłowej komunikacji interpersonalnej czy negocjacji z ludźmi.

Warsztaty psychologiczne oferowane przez Instytut Psychologii Procesu (IPP) w Warszawie uczą między innymi asertywności, czyli swobody zachowania w relacjach z szacunkiem dla innych osób. Można to osiągnąć np. przez nauczenie się jak reagować stanowczo, jednocześnie nie krzywdząc przy tym innych, czy też przez znajdowanie w sobie siły, aby stawiać granice również bliskim osobom. Nie jest to rzecz łatwa, dlatego udział w warsztatach może być owocny nawet dla prezesów firm i specjalistów pracujących z ludźmi.

W IPP można dowiedzieć się również jakie znaczenie ma zdrada, z czego ona wynika i jakie przesłanie niesie dla związku. Czy na pewno nie przyczyniłam/-łem się do tego, że partner/-ka zdradził/-a mnie? Co z tym fantem zrobić? Zemścić się? Zapomnieć? A może przebaczyć? Takie i inne pytania zadaje sobie wiele osób - odpowiedzieć na nie pomagają warsztaty psychologiczne. Udział w nich stanowi cenne źródło wiedzy zarówno o samym sobie, jak i o innych. Warto z tej wiedzy korzystać.